Zespół

Naszą kadrę tworzy zgrany i zawsze otwarty na pytania zespół, na który składają się trenerki i trenerzy – od instruktora sportu z międzynarodowymi uprawnieniami, przez instruktorki szkolenia podstawowego PZJ, po instruktorów rekreacji ruchowej, specjalistkę do spraw obsługi klienta, czujni i sumienni stajenni, którzy dbają o dobrostan naszych koni oraz zespół oddanych wolontariuszy wyselekcjonowanych z klubowiczów. W pracy jesteśmy partnerami: każdy z nas wnosi do zespołu inne kompetencje zdobyte w różnych branżach i cechy osobowości sprawiając, że stajnia to dla wielu klubowiczów drugi dom. Razem staramy się dać temu miejscu i naszym klientom to, co najlepsze – profesjonalizm na najwyższym poziomie, doświadczenie, wiedzę i ewaluację umiejętności, nie zapominając przy tym, że obcowanie z końmi ma być też źródłem wiedzy o sobie, relaksem i przyjemnością.

Monika Gawlińska

Monika Gawlińska

Instruktor Szkolenia Podstawowego PZJ

Prezes Jeździeckiego Klubu Sportowego Umiastów.

Od 2004 instruktor rekreacji ze specjalnością jazda konna, od 2011 instruktor szkolenia podstawowego PZJ.

Magister gospodarki turystycznej. Startuje w skokach przez przeszkody, posiada III licencję.

Od wielu lat trenuje jeźdźców na różnym poziomie zaawansowania. Jej pasją jest praca z młodymi końmi i trening skokowy. Regularnie przygotowuje dzieci i młodzież do udziału w zawodach w tej dyscyplinie.

Od 2016 r. jest członkiem komisji rewizyjnej Warmińsko - Mazurskiego Związku Jeździeckiego. 

Posiada uprawnienia wychowawcy i kierownika wypoczynku. Zarządza razem z Piotrem Szakaczem stajnią w Umiastowie.

Piotr Szakacz

Piotr Szakacz

Instruktor Sportu PZJ

Od 2004 instruktor rekreacji ze specjalnością jazda konna, od 2006 instruktor szkolenia podstawowego PZJ, od 2011 instruktor sportu PZJ.

Posiadacz instruktorskich uprawnień międzynarodowych Equestrian Passport IGEQ (International Group For Equestrian Qualifications).

Egzaminator na odznaki jeździeckie PZJ. Trenuje ujeżdżenie na swoim koniu Fascination.

Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, autor filmów dokumentalnych m.in. dla Polskiego Związku Jeździeckiego.

Założyciel i dowódca Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich www.3szwol.pl, instruktor wyszkolenia kawaleryjskiego, komendant Centrum Wyszkolenia Kawalerii Ochotniczej www.cwko.pl

Posiada uprawnienia kierownika wypoczynku. Zarządza razem z Moniką Gawlińską stajnią w Umiastowie.

a_kacperska_mm

Anna Kacperska

Instruktor Szkolenia Podstawowego PZJ

Technik weterynarii, od 2012 roku instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna, od 2018 roku instruktor szkolenia podstawowego PZJ. Od zakończenia kursu aktywnie pracuje z końmi na każdym poziomie wyszkolenia oraz parami koń-jeździec. Najbliższe są jej zasady klasycznego jeździectwa, które na pierwszym miejscu stawiają dobro konia oraz dbają o zgodność z jego biomechaniką. Uważa, że każdą przeszkodę, która pojawia się w czasie treningu, można pokonać spokojną i konsekwentną pracą.

Kuba Śluborski


Jakub Śluborski
 

Instruktor Rekreacji Ruchowej


Na co dzień stacjonuje w Stadzie Ogierów Łąck.
Jego pasją są skoki przez przeszkody - wielokrotnie i z powodzeniem startował w wysokich konkursach tej dyscypliny.
Interesuje się też zajeżdzaniem i wdrażaniem młodych koni do pracy pod siodłem. W swojej karierze pracował w kilku stajniach sportowo-handlowych. Trenował pod okiem czołowych polskich zawodników takich jak Andrzej Lemański, Hubert Szaszkiewicz czy Marek Małecki.
Jego wychowankowie i podopieczni z sukcesami startują w konkursach skoków przez przeszkody na poziomie ogólnopolskim.
 

h_kossek_m

Hania Kossek

Instruktor Szkolenia Podstawowego PZJ

Studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Instruktor Szkolenia Podstawowego PZJ, posiadaczka Złotej Odznaki Jeździeckiej.
Zaczynała jako zawodniczka w skokach przez przeszkody, lecz swoją drogę związała z ujeżdżeniem, w ostatnich latach trenowała w Teatrze Konnym Cabriola. 
W swojej pracy dużo uwagi poświęca kształtowaniu zrównoważonego dosiadu. Nie boi się zrobić kroku w tył, by później móc zrobić dwa w przód.
Piotr Mizerski

Piotr Mizerski

Instruktor Szkolenia Podstawowego PZJ

a_brzeska_m

Ada Brzeska

Instruktor Szkolenia Podstawowego PZJ

Od 2019 roku instruktor szkolenia podstawowego, posiada Srebrną Odznakę Jeździecką, wychowanka JKS Umiastów. W treningu lubi skupić się na jednym problemie i przepracować go. U dzieci stawia na naukę przez zabawę. W stajni zawsze uśmiechnięta, odpowie na każde nurtujące pytanie, chętnie pomoże. W swojej jeździe uparcie dąży do postawionych sobie celów. Aktualnie studentka Hipologii i Jeździectwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

   

 

Burbon

Burbon

Trok

Trok